Στη συνεδρίαση του Περιφερειακού Συμβουλίου το οποίο πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη στη Χαλκίδα και στη διαμαρτυρία για το θάνατο του 76χρονου από τη Βόρεια Εύβοια λόγω έλλειψης ασθενοφόρου, έδωσαν το «παρών» η πολιτευτής του ΣΥΡΙΖΑ Βάνα Φρυγανιώτη και ο πρώην πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Εύβοιας Στέφανος Μπασινάς.
Δεν ήταν μόνο προεκλογικά, αλλά είναι και μετεκλογικά πρώτοι στους αγώνες και κοντά στους πολίτες…