Στην εκδήλωση παρουσίασης του βιβλίου του Δημήτρη Κατούνη που έγινε στο Θέατρο Παπαδημητρίου στη Χαλκίδα παραβρέθηκαν ο πρώην υπουργός και βουλευτής της ΝΔ Λευτέρης Παπαγεωργόπουλος και ο πρώην βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Γιάννης Καλαμακίδης άκουσαν τον συγγραφέα να παρουσιάζει το βιβλίο του που στόχος του είναι η ανάδειξη αξιών των τότε πολιτικών προσώπων και του έργου του ιδίου για το νησί και ειδικότερα για την βόρεια Εύβοια.