Η ήρεμη δύναμη της παράταξης της Δημάρχου Χαλκιδέων Έλενας Βάκα, είναι ο Αντιδήμαρχος Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης και Τουρισμού Νίκος Παπαγεωργόπουλος. Εργάζεται πολύ και αθόρυβα όλα αυτά τα χρόνια. Επανεκλέχτηκε και τώρα αναμένει και αυτός τις αποφάσεις της Δημάρχου για τις θέσεις ευθύνης.
Αναμένει με …ψυχραιμία, χωρίς να ασχολείται με τα παντός είδους σενάρια που κυκλοφορούν και συνεχίζει να εργάζεται και να προσφέρει, αθόρυβα πάντα…