Εκδόθηκε η απόφαση των ενστάσεων που είχαν καταθέσει η Ελένη Κούτρα και η Αγγελική Γάτση Λύκου. Η κα Κούτρα είχε καταθέσει κατά του Γιώργου Σπανού, ο οποίος ήταν πρώτος σε σταυρούς στην Δ.Ε. Ληλαντίων από το συνδυασμό του Γιώργου Σπύρου και η κα Γάτση είχε καταθέσει ένσταση κατά των Κούτρα και Σπανού.
Οι ενστάσεις έγιναν δεκτές και έτσι στο Δημοτικό Συμβούλιο παραμένει η Κούτρα και θα ορκιστεί και η Αγγελική Γάτση δημοτική σύμβουλος.
Μένει εκτός δημοτικού συμβουλίου ο Γιώργος Σπανός διότι υπήρχε λάθος κατά τη διεξαγωγή των αποτελεσμάτων και ψήφοι του Θεοφάνη Σπανού είχαν προσμετρηθεί στον Γεώργιο Σπανό από τον οποίο και αφαιρέθηκαν.