Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την περασμένη Δευτέρα η ημερίδα που οργάνωσε το Δημοτικό Σχολείο Δροσιάς σε συνεργασία με την ΠΔΕ Στερεάς Ελλάδας και τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εύβοιας με θέμα τα Ευρωπαϊκά προγράμματα Erasmus+.
Το "παρών" μεταξύ άλλων έδωσαν ο Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας Φάνης Σπανού, ο διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν.Εύβοιας Κωνσταντίνος Ζημιανίτης, ο πρόεδρος της Αγροδιατροφικής Σύμπραξης Τάσος Βελισσαρίου και η ειδική σύμβουλος του περιφερειάρχη αρμόδια για την υλοποίηση των Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων Ρούλα Κεχρή.