Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας πραγματοποίησαν το Σάββατο οι κυνηγοί και το «παρών» έδωσαν η βουλευτής Ευβοίας της Νέας Δημοκρατίας Κωνσταντίνα Καραμπατσώλη και η βουλευτής Εύβοιας του ΠΑΣΟΚ Κατερίνα Καζάνη. Και οι δύο κάθονται για πρώτη φορά στα έδρανα της Βουλής και έχουν παρόν, αλλά και μέλλον στην πολιτική ζωή του τόπου!
Νέες, επιστήμονες, έχουν ήδη ξεχωρίσει και αν και ανήκουν σε διαφορετικούς πολιτικούς χώρους και οι δύο αγωνίζονται καθημερινά για την επίλυση των προβλημάτων του νομού.