Καταδικάστηκαν από το Μονομελές Εφετείο Κακουργημάτων Ευβοίας οι τέσσερις από τους πέντε κατηγορούμενους για την κλοπή στο δικηγορικό γραφείο του Θανάση Τάρτη που είχε γίνει στις 2-12-2017. Συγκεκριμένα καταδικάστηκαν οι δυο δράστες της κλοπής σε 3 χρόνια φυλάκιση και ο άλλος που έκανε τον τσιλιαδόρο σς 3 μήνες.
Επίσης καταδικάστηκαν σε 3 χρόνια και 30 μήνες αντίστοιχα οι δυο κλεπταδόχοι που ήταν κατηγορούμενοι. Μάλιστα του ενός κλεπταποδόχου η γυναίκα διατηρεί κατάστημα με Αγορά Χρυσού στην Χαλκίδα. Επίσης αθωώθηκε και μια γυναίκα κατηγορούμενη για κλεπταποδοχή. Υπενθυμίζεται ότι δυο δράστες είχαν πάρει μέσα από συρτάρια του δικηγορικού γραφείου 26.000 ευρώ, 2 χρυσά ρολόγια, 2 χρυσές αλυσίδες και ένα δακτυλίδι.