Στην εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτα της, στη Χαλκίδα συναντήθηκαν ο πρώην δήμαρχος Κύμης-Αλιβερίου Θανάσης Μπουραντάς και ο νέος δήμαρχος Σκύρου Κυριάκος Αντωνόπουλος, όπου είχαν μια θερμή χειραψία, αλλά και σύντομη συνομιλία.
Με τριάντα χρόνια πορείας στην Τοπική Αυτοδιοίκηση ο Θανάσης Μπουραντάς έχει κερδίσει με το σπαθί του την εκτίμηση των νεότερων αυτοδιοικητικών, οι οποίοι και την εκφράζουν, όπως ο κ. Αντωνόπουλος, με κάθε ευκαιρία.