Άνοιξε η ξεχωριστή έκθεση κούκλας με παραδοσιακές ενδυμασίες στην ισόγεια αίθουσα "Αριστοτέλης", του Δημαρχείου Χαλκίδας, η οποία θα διαρκέσει μέχρι και 25 Μαρτίου. Ένα ταξίδιπεριπλάνησης στους μήνες και στις εποχές, μέσα από την προσωπική συλλογή με κούκλες του 15χρονου Νέστορα Βαρυτιμίδη. Τα εγκαίνια της έκθεσης έκανε ο Μητροπολίτης Χαλκίδας κ. Χρυσόστομος ενώ παραβρέθηκαν η Δήμαρχος Έλενα Βάκα η αντιδήμαρχος Μιμίκα Σακελλαράκη, ο Διοικητής Αστυνομίας Εύβοιας Θανάσης Γερογιάκομος, ο Διοικητής της Πυροσβεστικής Κώστας Ψαρρός, ο Λιμενάρχης Χαλκίδας Κωνσταντίνος Φλουρής η Μαρία Ματθαίου Διευθύντρια του Πρότυπου Λυκείου Χαλκίδας κλπ