Η ευρωβουλευτής Ελίζα Βόζεμπεργκ επισκέφθηκε την Παρασκευή τη Χαλκίδα και παρόντες ήταν ο Διοικητής του Νοσοκομείου Χαλκίδας Κώστας Χροναίος, ο συνεργάτης του βουλευτή Θανάση ΖεμπίληΚώστας Ρουσόπουλος και ο σύμβουλος της Κοινότητας Χαλκίδας Γιάννης Μπιλάλης.
Από νωρίς βρέθηκαν στο café που πραγματοποιήθηκε η συνάντηση της κας Βόζεμπεργκ με μέλη της ΔΕΕΠ Ευβοίας, κομματικά στελέχη και φίλους και πρόλαβαν και έστησαν το «πηγαδάκι»!