Διάλεξη-ομιλία του παγκοσμίου φήμης Μαθηματικού κ. Δημήτρη Χριστοδούλου, δόθηκε χθες το απόγευμα στο Αμφιθέατρο της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδος, στην Χαλκίδα με θέμα "Η Πυθαγόρεια μουσική, αριθμητική και γεωμετρία".
Η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και Τουρισμού Δήμητρα Σακελλαράκη ήταν εκεί και άκουσε με μεγάλο ενδιαφέρον και ιδιαίτερη προσοχή την ομιλία του κου Χριστοδούλου.
Παρά το τρέξιμο που έχει η Αντιδήμαρχος αφού έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση για τις εκδηλώσεις για το Θαλασσινό Καρναβάλι, βρήκε χρόνο για την εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ομιλία.