Πέμπτη 7 Μαρτίου 2024
Η Δήμαρχος Χαλκιδέων σε πάνελ μαζί με τρεις γυναίκες της κυβέρνησης
Στην εκδήλωση «21ος αιώνας. Ο αιώνας της ίσης εκπροσώπησης των γυναικών. Προκλήσεις και εμπόδια» που πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 5 Μαρτίου 2024, από το Υπουργείο Κοινωνικής Συνοχής & Οικογένειας, συμμετείχε ως ομιλήτρια στο πάνελ, η Δήμαρχος Χαλκιδέων Έλενα Βάκα,. Στο πάνελ συμμετείχαν γυναίκες που κατέχουν θέσεις ευθύνης σε δημόσιους και ιδιωτικούς φορείς. Συγκεκριμένα η Υπουργός Κοινωνικής Συνοχής και Οικογένειας κ. Σοφία Ζαχαράκη, η Υφυπουργός Κοινωνικής Συνοχής και Οικογένειας κ. Μαρία-Αλεξάνδρα Κεφάλα και η Γενική Γραμματέας Ισότητας και Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων κ. Ζέφη Δημαδάμα.