Ένα ξεχωριστό διήμερο δράσεων για την Ημέρα Αυτισμού διοργάνωσε ο Δήμος Χαλκιδεών με τους εθελοντές του γραφείου ΑμεΑ να βρίσκονται στην πρώτη γραμμή. Ανάμεσά τους και ο Σταμάτης Γκάβαλης.
Με το χαμόγελο στα χείλη, όπως πάντα, την Τρίτη το πρωί βρέθηκε στην παραλία της Χαλκίδας και έβαλε ο δικό του λιθαράκι για να φτιαχτεί η μεγαλύτερη σοκολάτα στην Ελλάδα.
Στη φωτογραφία ο Σταμάτης Γκάβαλη με τον Αστυνομικό Διευθυντή Εύβοιας, ταξίαρχο, Θανάση Γερογιάκομο.