Tην Κυριακή 31 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε από τον Σύλλογο Γυναικών Έκφραση η ομιλία με θέμα “Μετά την εμμηνόπαυση τι;” στην αίθουσα του συλλόγου.Ομιλήτρια ήταν η γυναικολόγος μαιευτήρας – βουλευτής Εύβοιας Καζάνη Κατερίνα. Στο πρώτο μέρος της ομιλίας έγινε ενημέρωση, , για την εμμηνόπαυση και των συμπτωμάτων της καθώς και τι πρέπει να προσέχει η κάθε γυναίκα.Στο δεύτερο μέρος δόθηκαν απαντήσεις στις πολλές ερωτήσεις που έκαναν οι κυρίες που βρέθηκαν στην ομιλία. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν η αντιδήμαρχος υγείας Σοφία Αφένδρα, η αντιδήμαρχος πολιτισμού Μύταλα Τζεράνη Ευαγγελία και η δημοτική σύμβουλος Γκόγκου Τζοβάνα
Τρίτη 2 Απριλίου 2024
Ενδιαφέρουσα εκδήλωση με ομιλήτρια την Κατερίνα Καζάνη
Tην Κυριακή 31 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε από τον Σύλλογο Γυναικών Έκφραση η ομιλία με θέμα “Μετά την εμμηνόπαυση τι;” στην αίθουσα του συλλόγου.Ομιλήτρια ήταν η γυναικολόγος μαιευτήρας – βουλευτής Εύβοιας Καζάνη Κατερίνα. Στο πρώτο μέρος της ομιλίας έγινε ενημέρωση, , για την εμμηνόπαυση και των συμπτωμάτων της καθώς και τι πρέπει να προσέχει η κάθε γυναίκα.Στο δεύτερο μέρος δόθηκαν απαντήσεις στις πολλές ερωτήσεις που έκαναν οι κυρίες που βρέθηκαν στην ομιλία. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν η αντιδήμαρχος υγείας Σοφία Αφένδρα, η αντιδήμαρχος πολιτισμού Μύταλα Τζεράνη Ευαγγελία και η δημοτική σύμβουλος Γκόγκου Τζοβάνα