Με συγκεκριμένο πρόγραμμα και στόχους βαδίζει προς τις εκλογές του ΤΕΕ Εύβοιας της 19ης Μαϊου, ο υποψήφιος και επικεφαλής της ΔΚΜ Γιάννης Σαλταγιάννης. Ένας από τους στόχους είναι η συμβολή στα αναπτυξιακά προγράμματα του νομού: «Στο πλαίσιο του σχεδιασμού μεγάλων αναπτυξιακών έργων, έχουμε την ευκαιρία να συμβάλλουμε μέσω απτών και υλοποιήσιμων προτάσεων στην ανάπτυξη του Οδικού δικτύου της Εύβοιας, να αναδείξουμε την ανάγκη για αντιπλημμυρικά έργα προστασίας και να προωθήσουμε την ανάπτυξη μεγάλων Λιμενικών και Κτιριακών Έργων»
Σάββατο 11 Μαΐου 2024
Εκλογές ΤΕΕ: ΔΚΜ Εύβοιας: Συμβολή στα αναπτυξιακά έργα του νομού μας
Με συγκεκριμένο πρόγραμμα και στόχους βαδίζει προς τις εκλογές του ΤΕΕ Εύβοιας της 19ης Μαϊου, ο υποψήφιος και επικεφαλής της ΔΚΜ Γιάννης Σαλταγιάννης. Ένας από τους στόχους είναι η συμβολή στα αναπτυξιακά προγράμματα του νομού: «Στο πλαίσιο του σχεδιασμού μεγάλων αναπτυξιακών έργων, έχουμε την ευκαιρία να συμβάλλουμε μέσω απτών και υλοποιήσιμων προτάσεων στην ανάπτυξη του Οδικού δικτύου της Εύβοιας, να αναδείξουμε την ανάγκη για αντιπλημμυρικά έργα προστασίας και να προωθήσουμε την ανάπτυξη μεγάλων Λιμενικών και Κτιριακών Έργων»