Ένα μικρό διάλειμμα από τα κοινοβουλευτικά της καθήκοντα κάνει αυτές τις μέρες, λόγω Πάσχα, η βουλευτής Εύβοιας με τη Νέα Δημοκρατία Κωνσταντίνα Καραμπατσώλη.
Το Μεγάλο Σάββατο βρέθηκε στην Βόρεια Εύβοιας και συγκεκριμένα στην Αιδηψό, όπου έκανε και Ανάσταση σε στενό οικογενειακό κύκλο.
Από εκεί έστειλε και τις ευχές της σε όλους τους διαδικτυακούς φίλους της. «Χριστος Ανέστη!! Χρονια Πολλά, Ειρήνη και Υγεια στον Κόσμο!!» έγραψε στον προσωπικό της λογαριασμό στο facebook.