Πέμπτη 16 Μαΐου 2024
Το χαρμόσυνο νέο του Μητροπολίτη Χαλκίδας κ. Χρυσόστομου
Στη συγκινητική εκδήλωση της Περιφέρειας μαζί με την Ιερά Μητρόπολη Χαλκίδος για την επέτειο των 100 χρόνων από την έλευση του Ιερού Σκηνώματος τους Όσιου Ιωάννου του Ρώσσου στην Εύβοια ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης μας κ. Χρυσόστομος επιφύλασσε ένα ιδιαίτερα χαρμόσυνο νέο σε όλους τους παρευρισκόμενους. Ανήμερα της εορτής του Αγίου στις 27 Μαΐου, στην επέτειο των 100 χρόνων παρουσίας Του στην Εύβοια, θα επανενωθεί με το Ιερό Του Σκήνωμα η δεξιά χείρα του Αγίου η οποία μέχρι σήμερα βρίσκονταν στην κατοχή ιδιωτών.