Σήμερα Τετάρτη 15 Μαΐου στις 18:30 στην εκκλησία των Αγίων Ευβοέων θα γίνει η κηδεία της Μαρίας Δασκαλοπούλου που βρέθηκε νεκρή στο σπίτι της στην Έξω Παναγίτσα στην Χαλκίδα και αποδείχθηκε τελικά ότι ήταν ένα στυγερό έγκλημα. Σε ανακοίνωση του ο Σύλλογος Πελοποννησίων Εύβοιας εκφράζει τα θερμά του συλλυπητήρια και καλή δύναμη στην κόρη της Νάντια και αντί στεφάνου θα καταθέσει στην μνήμη της χρηματικό ποσό στον συγκεκριμένο ναό.