Το επιβλητικό ιστιοφόρο επισκέφτηκε το νησί το Σάββατο το πρωί και αναχώρησε αργά το απόγευμαΤο όμορφο σκαρί κάλυψε τον ορίζοντα και τον μετέτρεψε σε φόντο ζωγραφικού πίνακα!Το τεράστιο ιστιοφόρο το οποίο χρησιμοποιείται ως κρουαζιερόπλοιο, έχει μήκος 134 m και πλάτος 16,5 μπορεί να φιλοξενήσει 227 επιβάτες και έχει πλήρωμα 106 άτομα. Διαθέτει 42 πανιά που καλύπτουν 5202 m² και είναι αναρτημένα σε πέντε κατάρτια .