Με πλήρη αγωνιστική δράση συνεχίζονται τα τοπικά πρωταθλήματα το Σαββατοκύριακο 3-4 Δεκεμβρίου, καθώς σε εξέλιξη βρίσκονται οι κατηγορίες ανδρών σε Α’ και Β’ ΕΣΚΑΣΕ, αλλά και με αγώνες στα πρωταθλήματα υποδομής.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές:
ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
Α’ ΕΣΚΑΣΕ
16:00 Κλειστό Καρύστου Α.Ε. Καρύστου-ΓΑΣ Βασιλικού
(Νικολιάς-Κατσέλη)
18:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας ΧΒΑ-ΑΕΕΠ Χαλκίδας
(Ντάνος-Χριστοδούλου)
18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Κένταυρος Λιβαδειάς-Λοκρός
(Σπυρόπουλος-Χατζής)
18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Γ.Σ. Ιτέας (Κοτσιμπός-Ζαφείρη)
18:00 Κλειστό Κανήθου ΑΓΕ Χαλκίδας-Άρης Θήβας (Διαιτητές
ΕΣΚΑ)
20:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-Απόλλων
Λιβαδειάς (Τσάλας Γ.-Γερονικολός)
Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)
18:00 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-Αλίαρτος (Γκαράς-Γιαπλές)
19:00 Κλειστό Ορχομενού Ορχομενός-Αίαντας Αυλίδας
(Πατάγιας-Ραμιώτης)
ΕΦΗΒΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
14:00 Κλειστό Καρύστου Α.Σ. Καρυστίας-Αίας Αλιβερίου
(Νικολιάς-Κατσέλη)
16:00 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-Γ.Σ. Στύρων
(Γκαράς-Γιαπλές)
ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
20:00 Κλειστό Κανήθου Απόλλων Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης
(Μυτιληνάκης-Λαζόπουλος)
ΕΦΗΒΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
14:00 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Σύλλας (Ντάνος)
ΕΦΗΒΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
14:00 Κλειστό Λαμίας Μπούκαλη-ΓΑΣ Άμφισσας
(Χουσιάδας-Πανουργιά)
ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
15:00 Κλειστό Πειραϊκής ΠΑΠΕΛ-Κάδμος (Μυτιληνάκης-Παντελίδης
Αντ.)
ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
16:00 Κλειστό Λαμίας Μπούκαλη-ΓΑΣ Άμφισσας
(Χουσιάδας-Πανουργιά)
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
15:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας
(Γκογκορώσης)
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
12:00 Κλειστό Λαμίας Έσπερος Λαμίας-Άρης Θήβας (Πατάγιας)
ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΝΩΣΕΩΝ
10:30 Κλειστό Σχηματαρίου ΕΣΚΑΣΕ-Μικτή Νήσων (U-15)
(Σπυρόπουλος-Αρτσίτας)
12:30 Κλειστό Σχηματαρίου ΕΣΚΑΣΕ-Μικτή Νήσων (U-16)
(Σπυρόπουλος-Αρτσίτας)
Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)
17:00 Κλειστό Κανήθου Απόλλων Χαλκίδας-Γ.Σ.Στύρων
(Χατζής-Γκογκορώσης)
19:00 Κλειστό Αυλίδας Γ.Σ. Αυλίδας-Αστέρας Αλιβερίου (Τσάλας
Ι.-Μυτιληνάκης)
Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)
15:00 Κλειστό Αιδηψού Σύλλας-Άρης Αμφίκλειας
(Γερονικολός-Χριστοδούλου)
ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
17:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας ΧΒΑ-ΑΓΕ Χαλκίδας (Μυτιληνάκης-Γαϊτανάρος)
17:30 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΓΑΣ Βασιλικού
(Γιαπλές-Αποστόλου Αντ.)
ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
17:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Αίαντας Αυλίδας
(Καραμπιτσάκος-Καπάνταης)
19:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Ερμής Σχηματαρίου
(Καραμπιτσάκος-Καπάνταης)
ΕΦΗΒΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
13:00 Κλειστό Λιβαδειάς Κένταυρος Λιβαδειάς-Τελεθριακός
(Καραμπιτσάκος)
ΕΦΗΒΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
12:00 Κλειστό Λαμίας Έσπερος Λαμίας-Άτλας Καρπενησίου
(Ζαφείρη-Ραμιώτης)
14:00 Κλειστό Λαμίας Αναγέννηση Λαμίας-Πρωτέας Λαμίας
(Κοτσιμπός-Πανουργιά)
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
15:30 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου
(Τσάλας Ι.-Γιαπλές)
17:00 Κλειστό Αρτάκης Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Αίας Αλιβερίου (Γκαράς)
Πηγή: stereabasket.gr