Υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος στην ενότητα Ελυμνίων με το συνδυασμό του Δημάρχου Μαντουδίου Λίμνης Αγίας Άννας Γιώργου Τσαπουρνιώτη θα είναι στις αυτοδιοικητικές εκλογές του Οκτωβρίου, ο Θανάσης Κομποθανάσης από τις Ροβιές.
Γιος του αείμνηστου Χρήστου ο οποίος είχε αφήσει θετικό αποτύπωμα τόσο στην τοπική κοινωνία όσο και στην Τοπική Αυτοδιοίκηση επί δημαρχίας Κωνσταντίνου Μάρκου, ο Θανάσης είναι από τους ανθρώπους της απολύτου εμπιστοσύνης του Δημάρχου με τον οποίο συνδέεται με μακροχρόνια και δυνατή φιλία.