Εκτός από τους απόστρατους της Αστυνομίας υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους στο Δήμο Χαλκιδέων είχαμε τους απόστρατους του στρατού ξηράς. Ανάμεσα σε αυτούς ήταν ο αντιστράτηγος εν αποστρατεία Δημήτρης Σέρρας ο οποίος ήταν υποψήφιος με την Έλενα Βάκα και επανεκλέχτηκε για άλλη μια φορά παίρνοντας 891 σταυρούς στην Δ.Ε Ληλαντίων και ο απόστρατος ανώτατος αξιωματικός Άγγελος Αθανασίου ο οποίος ήταν υποψήφιος με τον Γιώργο Σπύρου στην Δ.Ε Ανθηδώνας αλλά δεν κατάφερε να εκλεγεί