Στην Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου στη Χαλκίδα, η οποία τελέστηκε σήμερα το πρωί για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου, έδωσαν το «παρών», ο Στάθης Παπανδρέου και ο Ανδρέας Παπανδρέου.
Ο υποψήφιος βουλευτής στις τελευταίες εθνικές εκλογές Στάθης Παπανδρέου και ο υποψήφιος περιφερειακός σύμβουλος στις εκλογές της Τοπικής Αυτοδιοίκησης της 8ης Οκτωβρίου, έδωσαν τις μάχες τους, δεν τα κατάφεραν να εκλεγούν, αλλά στις επόμενες μπορεί και να πετύχουν το στόχο τους.