Σε νέες δυναμικές κινητοποιήσεις για την ενίσχυση του ΚΥ Ιστιαίας καλούν σωματεία και φορείς της περιοχής την Τετάρτη 29 Νοέμβρη, στηρίζοντας τη διήμερη πανελλαδική κινητοποίηση των
υγειονομικών. Στην Κάρυστο, μετά τη μαζική συγκέντρωση διεκδίκησης που πραγματοποιήθηκε στις 12 Νοέμβρη, με τη συμμετοχή πλήθους κόσμου και εκπροσώπων από 30 φορείς και συλλόγους της περιοχής, διοργανώνεται νέα κινητοποίηση την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου, στη 1 μ.μ. στην είσοδο του Νοσοκομείου Καρύστου.