Έπειτα από σχεδόν 27 ώρες συνεδριάσεων επί του φορολογικού νομοσχεδίου, ολοκληρώθηκε και ψηφίστηκε κατά πλειοψηφία από την Ολομέλεια της Βουλής. Μετά και το πέρας των ονομαστικών ψηφοφοριών, για το φορολογικό, οι βουλευτές άρχισαν σιγά σιγά να εγκαταλείπουν τα έδρανα και να δημιουργούν νέα πηγαδάκια στο Περιστύλιο της Βουλής. Στην φωτογραφία βλέπουμε τον βουλευτή Ευβοίας Θανάση Ζεμπίλη με τον βουλευτή Έβρου Ευριπίδη Στυλιανίδη