Το 2ο Γυμνάσιο Χαλκίδας σε συνεργασία με τον πολιτιστικό σύλλογο «Ο Μπαταριάς» στόλισε χθες και άναψε τα φωτάκια στο Χριστουγεννιάτικο Δέντρο στο Νέο Πάρκο Βούρκου.
Τα στολίδια ετοίμασε το τμήμα Α3 και η χορωδία του σχολείου πλαισίωσε μουσικά την εκδήλωση. Παρών ήταν και ο ... Αγιο-Βασίλης με τα ξωτικά του που μοίρασαν δώρα σε όλα τα παιδιά!
Εκπαιδευτικοί, γονείς και μαθητές καθώς και κάτοικοι της περιοχής, ήταν όλοι εκεί.
Το «παρών» έδωσαν, μεταξύ άλλων, η πρόεδρος της ΔΑΕΕΠΕΧ και εντεταλμένη σύμβουλος ΑΜΕΑ Βάσω Κόντου και η πρόεδρος της Δευτεροβάθμιας σχολικής επιτροπής και αντιδήμαρχος Ευαγγελία Παλαιολόγου.