τους καλικάντζαρους, περιηγήθηκαν στα μουσικά όργανα της Ελλάδας από τον Καλλιτεχνικό Διευθυντή κο Πέτρο Μήτσου, διάλεξαν χειροποίητες δημιουργίες και ευφάνταστα κοσμήματα που φιλοτέχνησε το Καλλιτεχνικό τμήμα του Λυκείου, απόλαυσαν σπιτικά εδέσματα και χόρεψαν όλοι μαζί σαν μια μεγάλη οικογένεια.
Τρίτη 26 Δεκεμβρίου 2023
Στην Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Λυκείου Ελληνίδων
Στην Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Λυκείου Ελληνίδων μικροί και μεγάλοι αφέθηκαν στην ζωντανή αφήγηση της Ευριδίκης Σαμαρά από την Συντεχνία " Σαλουπέτα" και στις μοναδικές ιστορίες της για