Στις αυτοδιοικητικές εκλογές του περασμένου Οκτώβρη, οι Παναγιώτης Τζουβαρας και Δημήτρης Κατσαρός, δεν κατάφεραν να εκλεγούν στο Δημοτικό Συμβούλιο Δήμου Χαλκιδέων και στο Περιφερειακό Συμβούλιο Στερεάς Ελλάδας, αντίστοιχα.
Η κάλπη όμως τους έκανε το «χατίρι» στις εκλογές για το νέο Δ.Σ του Συλλόγου Εργαζομένων Νοσοκομείου Χαλκίδας. Είναι και οι δυο ανάμεσα στους πέντε συμβούλους που εξέλεξε η Αγωνιστική Κίνηση Υγειονομικών, η οποία και αναδείχθηκε πρώτη δύναμη.