Έχει βάλει στόχο να δώσει και πάλι ζωή στον Πανθεσσαλικό Σύλλογο Εύβοιας ο οποίος εδώ και χρόνια είχε διαλυθεί. Ο δημοτικός σύμβουλος Δήμου Χαλκιδέων και πρόεδρος του Συλλόγου Κώστας Μπαρούτας, ίδρυσε ξανά το Σύλλογο πριν από μερικούς μήνες και ήδη έχει αναλάβει δράση.
Με τμήματα παραδοσιακών χορών κάθε Δευτέρα και Πέμπτη και μάλιστα έχει ορίσει και ημερομηνία για την κοπή βασιλόπιτας του Συλλόγου στις 11 Φεβρουαρίου 2024.