Τη Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου του 2023 πραγματοποιήθηκε η συγκρότηση σε σώμα του νέου διοικητικού συμβουλίου Συνδικάτο Εργατοϋπαλλήλων Μετάλλου Νομού Ευβοίας. Ύστερα από διαλογική συζήτηση πραγματοποιήθηκε η ψηφοφορία και ομόφωνα υπερψηφίστηκε η εξής κατανομή αξιωμάτων:
1) πρόεδρος : Δημάκη Κατερίνα
2) Αντιπρόεδρος : Μιχάλης Σπανός
3) γ.γραμματεας : Χρήστος Κυριάκος
4) ταμίας : Παπαδημητρίου Δημήτρης
5) αναπληρωτής γραμματέας: Μωλές Γιώργος
Μέλη: Γούναρης Κώστας και Μωλές Γιάννης