Στην παρουσίαση του βιβλίου του Δημήτρη Πιπεργιά βρέθηκε το περασμένο Σάββατο ο πρώην βουλευτής Εύβοιας Τάσος Πρατσόλης. Ήταν η πρώτη δημόσια εμφάνισή του μετά τις πληροφορίες, που τελικά αποδείχθηκαν αληθείς, ότι αποχωρεί από τον ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ.
Και μπορεί να κράτησε τις… αποστάσεις του από πρώην «συντρόφους» του, με τον πρώην υπουργό όμως του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Νίκος Κοτζιάς, που ανήκει στην κίνηση «Πράττω» είχε θερμό χαιρετισμό και μια σύντομη συνομιλία.