Την ανιούσα έχουν πάρει τα τελευταία χρόνια οι τιμές των ενοικίων, κάποιοι ιδιοκτήτες προσπαθούν να κρατήσουν σε λογικό επίπεδο τα μισθώματα και άλλοι έχουν …ξεφύγει. Στη δεύτερη κατηγορία ανήκει και ο ιδιοκτήτης διαμερίσματος ο οποίος χθες το πρωί συναντήθηκε με τον ενοικιαστή και του ζήτησε ….150 ευρώ το μήνα αύξηση, γιατί όπως είπε έχουν ανέβει οι τιμές των ενοικίων.
Ο ενοικιαστής προσπάθησε στην αρχή να διατηρήσει την ψυχραιμία του λέγοντάς του ότι η αύξηση είναι υπερβολική, αλλά το καλό κλίμα της συζήτησης δεν κράτησε για πολύ… Άρχισε ο καυγάς και τελικά πιάστηκαν στα χέρια. Η πολυκατοικία σηκώθηκε στο πόδι, επενέβησαν άλλοι ένοικοι της πολυκατοικίας και δεν χρειάστηκε να κληθεί η Αστυνομία!