Με μεγάλη συμμετοχή πραγματοποιήθηκαν σήμερα οι 2ώρες στάσεις εργασίας στον όμιλο της ΦΑΜΑΡ. Πολλές γραμμές παραγωγής και συσκευασίας “νέκρωσαν”, ενώ και σε άλλα τμήματα (π.χ. χημείο) η συμμετοχή ήταν μεγάλη. Η καθολικότητα στη συμμετοχή σε νευραλγικά τμήματα (συσκευασία, παραγωγή) από τους συναδέλφους, έδειξε σε εργοδοσία και “καλοθελητές”, πως οι εργαζόμενοι στη ΦΑΜΑΡ βρίσκονται στην πρώτη γραμμή του αγώνα ενάντια στο κλίμα εκφοβισμού και τρομοκρατίας που επιχείρησε να στήσει η εταιρεία, ενάντια σε τυχοδιωκτικές στάσεις “με τουφεκιές στον αέρα” που στόχο έχουν να μας αποδυναμώσουν, να μας διασπάσουν. Εκπρόσωποι του σωματείου μας παρευρέθηκαν στον Αυλώνα, στην Ανθούσα, στον Άλιμο.
Πέμπτη 1/2/2024
Αυλώνας 48 10:30 – 18:30
Παρασκευή 2/2/2024
Θήβα 10:00 – 18:00
Δευτέρα 5/2/2024 Αυλώνας 49 10:00 – 18:00