Στην Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας αποφάσισαν να πάνε για να διαμαρτυρηθούν οι αγρότες της Φθιώτιδας και το αποτέλεσμα ήταν λίγο περίεργο!
Γιατί από τη μία διαδήλωναν και από την άλλη μόλις έβλεπαν μπροστά τους τον Περιφερειάρχη Στερεάς Ελλάδας Φάνη Σπανό, έτρεχαν να τον χαιρετήσουν θερμά, αφού οι περισσότεροι έχουν καλες σχέσεις μαζί του.
Προφανώς, οι αγρότες αντιλαμβάνονται την Περιφέρεια ως κάτι κοντινό στον κρατικό μηχανισμό, αλλά σε κάθε περίπτωση φάνηκε παράδοξο. Η Περιφέρεια ΔΕΝ είναι κρατική από το 2011.