Συνάντηση του Προέδρου του Επιμελητηρίου Ευβοίας κ. Γιάννη Γεροντίτη με επιχειρηματίες και συμπολίτες του Νομού μας οι οποίοι παρείχαν στοιχεία για την συγγραφή του πονήματος «Ιστορικές Προσωπικότητες του Επιχειρείν 1940-1947» ΜΕΡΟΣ Α΄», που εκδόθηκε από το Φορέα.
Από την πλευρά του Επιμελητηρίου παραβρέθηκαν ο Β΄ Αντιπροέδρος κ. Γιάννης Σταθόπουλος, ο κ. Θεοδόσης Γεωργουλόπουλος Μέλος ΔΣ και Πρόεδρος του ΣΑΜΕΕ καθώς και η Διευθύντρια του Φορέα κα Άρτεμις Χαρίτου η οποία συνέβαλε τα μέγιστα για την συγγραφή του πονήματος, έχοντας την επιμέλεια ύλης, τη συλλογή και συγγραφή κειμένων.