στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Κύμης ανταποκρινόμενος την ευγενή πρόσκληση του Διοικητού της Υπηρεσίας Επιπυραγού κ. Δημήτριου Δεμερούτη.
Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης κ. Σεραφείμ ετέλεσε τον Αγιασμό και την κοπή της Αγιοβασιλειόπιτας παρουσία του Διοικητού κ. Δημητρίου Δεμερούτη, Αξιωματικών και αυτοδιοικητικών.
Με την ευκαιρία της επισκέψεως του ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης κ. Σεραφείμ ευχαρίστησε και συνεχάρη τον Διοικητήν, τους Αξιωματικούς, τους Πυροσβέστας και πάντας τους εργαζομένους στην Πυροσβεστικήν Υπηρεσίαν διά την θυσιαστικήν προσφοράν τους στους οποίους ευχήθηκε καλή και ευλογημένη χρονιά.