Στην εκδήλωση κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Ομίλου Αντισφαίρισης Χαλκίδας και τη βράβευση των αθλητών/τριών του που διακρίθηκαν το 2023 που πραγματοποιήθηκε το π. Σάββατο με την παρουσία πλήθους κόσμου, μελών, αθλητών, προπονητών, γονέων και φίλων της αντισφαίρισης βραβεύτηκαν επίσης οι αθλητές/τριες του ΟΑΧ, Μιχάλης Βασίλης, Πιτσινή Φωτεινή και Τσεκούρα Μαρία με επιταγές αξίας 500 ευρώ ανά αθλητή/τρια για τις επιτυχίες τους να εισαχθούν σε πανεπιστημιακές σχολές.
Συγκεκριμένα ο Μιχάλης Βασίλης στην
Ιατρική Σχολή, η Πιτσινή Φωτεινή στη Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών Αναλυτών
Προγραμμάτων Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και η Τσεκούρα Μαρία στα ΤΕΦΑΑ.