Έναρξη ενός εκπαιδευτικού κύκλου εκπαίδευσης των μαθητών στις πρώτες βοήθειες ξεκίνησε στο 1ο Πρότυπο ΓΕΛ Χαλκίδος από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου κυρίες Λοφύτου και Καραπανάγου. σε συνεργασία με την Ομάδα Έρευνας και Διάσωσης Ευβοίας. Στα σεμινάρια εκτός από τον Σταύρο Τζιγιάννη συμμετέχουν και οι εθελοντές της ομάδας Ανδρέας Δράτσας, Φανή Γκάνη και Κώστας Μιτζιφίρης
Τρίτη 30 Ιανουαρίου 2024
Χαλκίδα: Μαθητές εκπαιδεύονται στις πρώτες βοήθειες από την Ομάδα Έρευνας και Διάσωσης Ευβοίας
Έναρξη ενός εκπαιδευτικού κύκλου εκπαίδευσης των μαθητών στις πρώτες βοήθειες ξεκίνησε στο 1ο Πρότυπο ΓΕΛ Χαλκίδος από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου κυρίες Λοφύτου και Καραπανάγου. σε συνεργασία με την Ομάδα Έρευνας και Διάσωσης Ευβοίας. Στα σεμινάρια εκτός από τον Σταύρο Τζιγιάννη συμμετέχουν και οι εθελοντές της ομάδας Ανδρέας Δράτσας, Φανή Γκάνη και Κώστας Μιτζιφίρης