MY KTEO

Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2024

Κ14 Φθιώτιδα - Εύβοια 0-1

Με απόδοση εκτός από το πρώτο τέταρτο του αγώνα που την υπεροχή την είχαν οι γηπεδούχοι, η Εύβοια για το πρωτάθλημα Μικτών ομάδων Ενώσεων απέδωσε εκπληκτικό ποδόσφαιρο χάνοντας μάλιστα τρεις ευκαιρίες που δεν χάνονται, κέρδισε στο ΔΑΚ Καλυβίων στη Λαμία την Φθιώτιδα με 1-0 και πλέον ελπίζει να περάσει ως δεύτερη από τον 7ο όμιλο στην δεύτερη φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος μικτών ομάδων Ενώσεων της ΕΠΟ και αυτό θα εξαρτηθεί από το αποτέλεσμα του αγώνα που έχουν να δώσουν οι Φθιωτοί με αντίπαλο την Βοιωτία που έχει περάσει στην επόμενη φάση ως πρώτη από τον όμιλο εκτός έδρας. Η ΕΠΣ Φθιώτιδας είναι στου 8 βαθμούς με την Εύβοια να έχει 7 και να ελπίζει σε νίκη των Βοιωτών την προσεχή Τετάρτη. Εξυπακούεται φυσικά ότι η Εύβοια θα κερδίσει την Ευρυτανία στο Καρπενήσι. Το γκολ σημείωσε ο Καραμπούλης στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς από συμπαίχτες και τεχνική ηγεσία.