Εβδομάδα γενικών συνελεύσεων των οργανώσεων μελών του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ αυτή που πέρασε. Μέχρι τώρα με μεγάλη συμμετοχή συνεδρίασαν οι 2 ΟΜ Χαλκίδας, οι ΟΜ Διρφύων και Μεσσαπίων, ενώ την Παρασκευή συνεδρίασαν οι ΟΜ Αρτάκης, Ιστιαίας και Αιδηψού με το Αλιβέρι να προχωρά σε συνέλευση χθες Κυριακή.
Η Εισήγηση στις συνελεύσεις περιλαμβάνει λεπτομέρειες για τον Οδικό Χάρτη προς το Συνέδριο του κόμματος, οδηγίες για τις τριπλές κάλπες – υποψηφιότητες για την εκλογή νέων Συντονιστικών των Οργανώσεων , υποψηφιότητες για τη νέα Νομαρχιακή Επιτροπή και υποψηφιότητες για τους/τις Συνέδρους που θα παρακολουθήσουν το Συνέδριο. Ακολουθεί η παρουσίαση των Θέσεων που κατατέθηκαν για το Συνέδριο από μέλη της ΚΕ και συζήτηση από τα παραβρισκόμενα μέλη επί των θέσεων. Στην φωτογραφία από την συνεδρίαση της ΟΜ Αρτάκης ο πρώην βουλευτής Γιώργος Ακριώτης και το μέλος της Κ.Ε Αλεξάνδρα Θαλασσινού