Σύσκεψη με θέμα τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι δομές υγείας στην Εύβοια και το νοσοκομείο Χαλκίδας διοργάνωσαν το απόγευμα της Τετάρτης στη Χαλκίδα, το Σωματείο Εργαζομένων Νοσοκομείου Χαλκίδας και η Ένωση Νοσοκομειακών Γιατρών Εύβοιας και το πρώην έδωσαν οι εργαζόμενοι στο Νοσοκομείο Καρύστου Ειρήνη Ανδρικάκη και Γιάννης Μπουραντάς.
Με την παρουσία τους δήλωσαν τη στήριξή τους στον αγώνα που κάνουν οι Ιωάννα Ιωάννου, Παναγιώτης Τζουβάρας, Δημήτρης Κατσαρός και Γιάννης Αγγελάτος από το Σωματείο Εργαζομένων Νοσοκομείου Χαλκίδας, αφού τα όποια αποτελέσματα θα επηρεάσουν και τους ίδιους.
Άξιζε τον κόπο το ταξίδι από την Κάρυστο κι αν χρειαστεί θα το ξανακάνουν.