Χθες Τετάρτη στο Εφετείο Εύβοιας εκδικάστηκε η προσφυγή 31 εργαζομένων του Νοσοκομείου Χαλκίδας, προκειμένου να μετατραπεί η σύμβαση εργασίας τους σε αορίστου χρόνου. Οι συγκεκριμένοι εργαζόμενοι καλύπτουν πάγιες και διαρκείς ανάγκες του νοσηλευτικού ιδρύματος και κάποιοι εργάζονται για περισσότερα από 7 χρόνια στο Νοσοκομείο.
Εκτός από το Σύλλογο Εργαζομένων του Νοσοκομείου Χαλκίδας στο πλευρό
τους ήταν και η βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Κατερίνα Καζάνη.
Στη φωτογραφία με το μέλος του Δ.Σ του Σωματείου και αντιπρόεδρο του Ν.Τ της ΑΔΕΔΥ
Εύβοιας, Γιάννη Αγγελάτο.