Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Πανηπειρωτικού Συλλόγου Ευβοίας. Την Κυριακή 28.01.24 η Ήπειρος ταξίδεψε στην Εύβοια με το μεγαλύτερο
ηπειρώτικο γλέντι στην Χαλκίδα.... Ξεναγός σε αυτό το ταξίδι ήταν η Κομπανία του Θοδωρή Γεωργόπουλου καθώς και τα 3 χορευτικά τμήματα του συλλόγου, που παρουσίασαν χορούς και φορεσιές από το Σούλι, την Παραμυθιά, τους Καλαρρύτες, την Βωβούσα, το Συρράκο και την Κόνιτσα.
Τη χορευτική Επιμέλεια είχε ο Κωνσταντίνος Φρυγανιώτης και την
ενδυματολογική επιμέλεια οι Αντιγόνη Στάθη, Νέστωρ Βαρυτιμίδης