Στην κοπή της πίτας ΠΕΔ Στερεάς παραβρέθηκαν οι αντιδήμαρχοι Βασίλης Γουρνής και Ελένη Αιδίνη καθώς και ο πρόεδρος της ΔΑΕΠΠΕΧ Γιάνης Γαιτανάρος. Στις 11 Φεβρουαρίου που θα γίνουν οι εκλογές για την ανάδειξη της νέας Διοίκησης ως εκπρόσωποι του Δήμου Χαλκιδέων στις Γενικές Συνελεύσεις της Π.Ε.Δ που ψηφίστηκαν από το Δημοτικό Συμβούλιο θα καθορίσουν και αυτοί με την ψήφο τους την εκλογή του νέου Οργάνου.