Υποψήφιες ήταν και οι δύο στις τελευταίες εθνικές εκλογές με το ψηφοδέλτιο της Νέας Δημοκρατίας, η Κωνσταντίνα Καραμπατσώλη και η Αναστασία Σταματέα. Η κα Καραμπατσώλη πέτυχε το στόχο, εκλέχτηκε για πρώτη φορά βουλευτής Ευβοίας και μέχρι στιγμής τα δείγματα γραφής είναι άριστα.
Η κα Σταματέα έκανε έναν αξιοπρεπή αγώνα, δεν πέτυχε το στόχο μεν, αλλά ίσως και να ξαναδοκιμάσει στο μέλλον…
Οι δύο κυρίες συναντήθηκαν χθες στην εκδήλωση κοπής πίτας της ΟΝΝΕΔ, έχουν άριστη σχέση και συνομίλησαν για αρκετή ώρα.