Χθες Κυριακή 04/02/2024 πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του συλλόγου η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Ε.Σ.Δ.Δ.Ε την οποία ευλόγησε ο πρωτοπρεσβύτερος πάτερ Δημήτριος Αργύρης. Παραβρέθηκαν οι Κωνσταντίνος Ψαρός Αρχιπύραρχος διοικητής Π.Υ Ευβοίας, Αντώνιος Μαυρίδης πύραρχος διοικητής Π.Υ Χαλκίδος, Γεώργιος Μαρίνος ανθυποπυραγός υποδιοικητής πυροσβεστικού κλιμακίου Αλιβερίου, Χρήστος Καραχάλιος ανθυποπυραγός Π.Υ Χαλκίδος, Ευάγγελος Βαβουλιώτης περιφερειακός σύμβουλος, Αμφιτρίτη Αλημπατέ σύμβουλος του Περιφερειάρχη Στερεάς Ελλάδος, Τσίγκας Θωμάς Αντιδήμαρχος Δήμου Ερέτριας, Κατέβας Γεώργιος Αντιδήμαρχος Πολιτισμού & Αθλητισμού Δήμου Ερέτριας Καρκαλέτση Αικατερίνη προϊσταμένη Αυτοτελές γραφείου Πολιτικής Προστασίας Δήμου Ερέτριας , Νερούτσος Χρήστος πρόεδρος τοπικής κοινότητας Δήμου Ερέτριας Αλεξανδρής Ευάγγελος μέλος Δ.Σ τοπικής κοινότητας Δήμου Ερέτριας Ιωάννης Μαθιουλομανωλάκης πρόεδρος ΕΘ.ΟΠ Μηλεσίου Ωρωπού Αττικής Ελευθέριος Χαραλάμπους εθελοντής πυροσβέστης Π.Υ Οινοφύτων & εθελοντής ΕΘ.ΟΠ Μηλεσίου.
Σταύρος Τζιγιάννης Διασώστης
ς
Πρόεδρος Ομάδας Ερευνας και Διάσωσης Ευβοίας, Μαρία Τζιγιάννη Καρκαλή Διασώστρια γραμματέας Ο.Ε.Δ Αρτάκης, Εθελοντές της Ο.Ε.Δ. Αρτάκης Χρήστος Κοτσιράκης πρόεδρος ΣΕΔΑΠ Πάρνηθας Τσακανίκας Δημήτριος επαγγελματίας χειριστής drone Ντέμη Κουρή αντιπρόσωπος Ναυταθλιτικού Ομιλου Ερέτριας ΝΑ.ΟΕ, Φιλοθέη Μπέσιου πρόεδρος Εξωραϊστικού Συλλόγου Αγίου Ιωάννη Ερέτριας, Χριστίνα Κουμπανίου Ιατρός πνευμονολόγος. Επίσης ευχαρίστησαν τον κύριο Σταύρο Τζιγιάννη πρόεδρο ΟΕΔ Αρτάκης για την ευγενική χορηγία στην ομάδα ενός (Γιλέκου απεγκλωβισμού ακινητοποίηση σπονδυλικής στήλης).