Με μια λιτή εκδήλωση που έλαβε χώρα στο Μουσείο Δάσους Προκοπίου, την Κυριακή 11/2/2024, ο Σύλλογος Εθελοντικών Δυνάμεων Δασοπροστασίας & Διάσωσης Προκοπίου Ευβοίας έκοψε την Βασιλόπιτα κατά το έθιμο. Επιπροσθέτως ο σύλλογος το Σάββατο 10/2/2024 διενήργησε εκλογές παρουσία δικαστικού αντιπροσώπου και ανέδειξε το νέο του Δ.Σ. για την περίοδο 2024-2026 η σύνθεση του οποίου έχει ως εξής:
Πρόεδρος: Βετσονούρης Δημήτριος
Αντιπρόεδρος: Ενωτιάδης Νικόλαος (του Πρόδρομου)
Γραμματέας: Σταματονικολός Ταξιάρχης - Δαυίδ
Ταμίας: Χατζηαλεξίου Γεώργιος
Μέλος: Τσακλής Γεώργιος