Σε ανοιχτή συνέλευση πραγματοποίησαν την Τετάρτη το απόγευμα οι Οργανώσεις Μελών του ΣΥΡΙΖΑ Π.Σ Χαλκίδας 1 και 2 και παρών ήταν ο Δημήτρης Αναγνωστάκης., μέλος της Κ.Ε. του ΣΥΡΙΖΑ. Μπορεί να έβαλε άνω τελεία στην ενασχόλησή του με την Τοπική Αυτοδιοίκηση, αλλά είναι εντός πολιτικής. Στην τοποθέτησή του στην ανοιχτή συνέλευση ο κ. Αναγνωστάκης τόνισε πως είναι μονόδρομος η δεύτερη, αν όχι η πρώτη θέση στις ευρωεκλογές και ότι αντίπαλος δεν είναι αυτοί που έφυγαν ή τα στελέχη που σκέφτονται την μεθεπόμενη μέρα.
Ο
κ. Αναγνωστάκης χαρακτήρισε όχι θλιβερό, αλλά τραγικό το αποτέλεσμα των
εκλογών. Ανήκει όμως στην ιστορία, όπως είπε και πρέπει να διδαχθούν από τα
λάθη τους…