Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2024
Μόνο οι τρεις Ευβοιώτες εκλέχτηκαν στο Εποπτικό Συμβούλιο της ΠEΔ Στερεάς
Κάλπες σήμερα Κυριακή 11 Φεβρουαρίου για εκλογή νέου Εποπτικού Συμβουλίου στην ΠΕΔ Στερεάς Ελλάδας. Έξι ήταν υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι για το Εποπτικό Συμβούλιο από τους οποίους εκλέχτηκαν οι τρεις. Και οι τρεις που εκλέχτηκαν είναι από την Εύβοια. Συγκεκριμένα Κεράτσας Μιχάλης Χαλκίδας (40 ψήφοι), Μαρία Βερούχη Καρύστου (61 ψήφους), Τζοβάνα Γκόγκου Διρφύων Μεσσαπίων (72 ψήφοι). Από την υπόλοιπη Στερεά υποψήφιοι ήταν οι Γιάννης Σβερώνης Καρπενησίου (17 ψήφοι), Παναγιώτης Κοντογιώργος Μακρακώμης (23 ψήφοι), Θανάσης Αποστόλου Αράχωβας (10 ψήφοι)