Εκδρομή στην Ρώμη πήγαν οι συνταξιούχοι εκπαιδευτικοί Γιάννης Καραπετάκος (είχε διατελέσει και δυο φορές αντιδήμαρχος επί δημαρχίας του αείμνηστου Δημάρχου Στέλιου Μαργαρίτη) και Βάσω Παπουτσή και επισκέφθηκαν τη Φοντάνα ντι Τρέβι (Fontana di Trevi) το πιο διάσημο και αναμφισβήτητα το πιο όμορφο σιντριβάνι της Ρώμης.
Έριξαν και τα ευρώ τους στο σιντριβάνι. Τώρα τι ευχή έκαναν
μόνο οι ίδιοι ξέρουν. Πάντως για να δέσει η αγάπη τους δεν χρειάζονται ...ευχή, αφού είναι
περίπου 45 χρόνια παντρεμένοι!